Üretici firmaların 2. el kiralama operasyonları olmalı mı?
Evet
Hayır
Kararsız
 

MMO'dan Meslek İçi Eğitim Kursları

TMMOB Makina Mühendisleri Odası Adana Şubesi, 2010 yılı eğitimlerine başladı. Son bir ayda açılan meslek içi eğitim kurslarına 92 makina mühendisi katıldı.

17 Mart 2010, 09:42

TMMOB Makina Mühendisleri Odası Adana Şubesi, 2010 yılı eğitimlerine başladı. Son bir ayda açılan meslek içi eğitim kurslarına 92 makina mühendisi katıldı.

Adana Şube Başkanı Hüseyin Atıcı, göreve başladıktan hemen sonra eğitim programını hazırladıklarını, son bir ayda 4 ayrı kurs düzenlediklerini ifade etti. Atıcı, şöyle konuştu:

"Birlikte üretme, karar süreçlerinde yer alma ve birlikte yönetme" anlayışı ile Şubemizde katılımcı, demokratik bir işleyişi birinci önceliğimiz olarak görüyoruz. Gücünü yalnızca örgütlü üyelerinin katkısından ve üyelerinin meslek alanlarındaki çalışmaları ile Şube-Oda çalışmalarının bütünlüğünden alan MMO Adana Şubesi çalışmalarını ve eğitimlerini aralıksız sürdürmektedir. MMO Adana Şubemizin 2010-2011 yıllarını kapsayan 20. Çalışma Döneminde üyelerimizden aldığımız gücü, deneyim, birikim ve enerjimizle birleştirerek, mesleki sorumluluklar ile toplumsal sorumluluklarımızı, meslek alanlarımızı koruma ve genişletme çabalarıyla kaynaştırıp bütünleştirerek, yolumuza direngen bir tarzda devam edeceğiz. Üreterek büyüyen, paylaşarak gelişen, bağımsız, demokratik, özgür bir Türkiye'de bir arada yaşama çabasının savunucusu olmaya devam edeceğiz. "

MMO Adana Şubesi tarafından Hidrolik Asansörler Semineri düzenlendi. Şube Başkan Vekili Erdal Taş'ın açış konuşmasını yaptığı Gözetim Kriterleri Etkinlikleri kapsamında düzenlenen eğitimi Asansör Kontrol Merkezi'nden Makina Mühendisi Ünsal Solmazoğlu verdi. Bir gün süreli kursa, Asansör Sınıfı Uzman Mühendis Belgesi sahibi 26 MMO üyesi katıldı.

Öte yandan, 2010 yılı Gözetim Kriterleri Etkinlikleri kapsamında, Asansör Kontrol Merkezi'nden Ünsal Solmazoğlu, Asansör Sınıfı Uzman Mühendis Belgesi sahibi 35 MMO üyesine "TSE EN 81-71 Kasıtlı Tahribata Karşı Dayanıklı Asansörler" semineri verdi.

Makina Mühendisleri Odası'nda 2 gün süreli "Şantiye Şefliği Mühendis Yetkilendirme Kursu" nun açılışında konuşan Şube Başkan Vekili Erdal Taş, eğitimlerin aralıksız devam edeceğini, kursa 31 üyenin katıldığını söyledi. Kurs eğitmenliğini ise MMO İstanbul Şube Teknik Görevlisi Makina Mühendisi Bumin Torun yaptı. Kursu başarıyla tamamlayan kursiyerlere törenle sertifika verildi.

Makina Mühendisleri Odası Adana Şubesi Eğitim Salonunda sanayiye yönelik ara teknik elemanlara verilen "İş Makinaları (Forklift, Loader, Mobil Vinç) Operatörü Yetiştirme Kursu"düzenlendi. Üç hafta sürecek kursun açılışında konuşan Şube Sekreteri İmdat Çetiner, ara teknik elemanların eğitimine büyük önem verdiklerini, bu tip kursların devam edeceğini söyledi. 27 kursiyerin katıldığı kursun eğitmenliğini Makina Mühendisi Yusuf Tek yapıyor.

Yükleniyor...
ÜYE GİRİŞİ
Kullanıcı Adı : Şifre :